English Español Français Deutsch Italiano Český Polski Русский Română Українська Português Eesti 中文

Współczesna wiedza o Bogu, Ewolucji, sensie życia człowieka.
Metodologia duchowego doskonalenia się.

 
Zajęcia 12
 

Sztuka bycia szczęśliwym/Zajęcia 12


Zajęcia 12

Medytacja wstępna

Ćwiczenia psychofizyczne

Medytacja latihan i taniec "spontaniczny". Zakończmy taniec ..spontaniczny” latihanem stojąc w bezruchu. Następnie od razu relaksacja przez około 20 minut w pozycji leżącej na plecach. Dobrze będzie podłożyć pod głowę coś w rodzaju poduszki (na przykład zawczasu przygotowaną zwiniętą odzież). Wchodzimy w stan półprzytomności, przebywając koncentracją w przedniej części anahaty. Ci, którzy uczyli się efektywnie, będą mogli osiągnąć zadziwiający w swojej nowości stan błogości w anahacie.

Mantry dla czakr

Kontynuujemy pracę z czakrami. Na stojąco będziemy przemieszczać koncentrację świadomości kolejno do wszystkich czakr poczynając od góry. Wchodzimy do każdej czakry od strony pleców — z suszumny.

W każdej czakrze trafiamy w specjalną zamkniętą przestrzeń. Rozejrzymy się w niej. Jeżeli widzimy coś ciemnego — usuwamy to na zewnątrz przez “okno” czakry. “Okna” wszystkich czakr oprócz skrajnych (górnej i dolnej) wychodzą na przód, a sahasrary — w górę i muladhary — w dół. Ciemne ento-i egzogenne wtrącenia energetyczne utrudniają pracę czakr.

Przy wejściu do muladhary dostrzegamy nowe zjawisko — znaczne obniżenie częstotliwości oddechów oraz zmniejszenie potrzeby oddychania. Całkowicie zanurzając się w muladharę, przestajemy odczuwać niekorzystne dla organizmu bodźce, łącznie z bólem.

Od tego momentu należy wprawiać się w przebywaniu w czakrach. Szczególnie wygodnie jest wykonywać te ćwiczenia podczas spaceru. Właśnie taki trening może doprowadzić do zdolności widzenia przedmiotów zewnętrznych poprzez czakry zamiast oczu. Jeżeli będziemy chodzić, koncentrując się wskazanym sposobem w jednej z dwóch dolnych czakr, to chód stanie się harmonijny i będziemy się mniej męczyć.

Sawasaną

Część teoretyczna. Na tych zajęciach można przedstawić uczestnikom inne utwory muzyczne, odpowiadające tym samym wymaganiom.

<<< >>>
 
Strona gіуwnaKsi№їkiArtukuіyFilmyFotogalerieWygaszacze ekranuNasze stronyLinkiO nasKontakt